O SZKOLE NA BIEŻĄCO

 

Rok szkolny 2022/23

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 17 października 2022 odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności naszej Szkoły. Ślubowanie na sztandar Szkoły złożyły dwie klasy pierwsze.

Praktyki zawodowe

Od 31 października 2022 klasy czwarte i trzecia udają się na czterotygodniowe praktyki zawodowe.

Pobyt w Rumunii

17 października wróciła z Rumunii grupa uczniów i nauczycieli  w ramach projektu UE. Szczegóły w zakładce "Projekty unijne"


Rok szkolny 2020/21

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW - edukacja regionalna.

II miejsce w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach "Edukacja regionalna w szkole. Nie tylko w pamięci. Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919/1921. Powstania śląskie - wirtualnie i na papierze".

Nagrody zdobyli: Julia Klekot, Aleksandra Wnuk, Oskar Kluk, Karolina Ślęzak, Gabrysia Salawa, Alicja Engel, a podziękowanie opiekun p. Rita Pawłowska. Szkoła otrzymała sprzęt multimedialny.
 
Stworzyliśmy stronę internetową z materiałami poświęconymi Powstaniom Śląskim i w ten sposób włączyliśmy się w obchody 100 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Zapraszamy na naszą stronę: https://xwjjt8.webwave.dev/ Znajdują się na niej: prezentacje, filmy, fotorelacje, zdjęcia.

Dziękujemy p. Soni Botor. kierownik MDK "Południe" za pomoc w przygotowaniach i zorganizowanie zajęć edukacyjnych poświęconych śląskim powstańcom.

Gratulujemy!

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu Narodowego Banku Polskiego #ZłoteSzkołyNBP

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży. W programie biorą udział uczniowie klas siódmych i ósmych, a jego główną ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych. Temat przewodni bieżącej edycji to GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH.

1.     Złote Szkoły NBP – lekcje z ekonomią cz.1

8 marca uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w lekcji on-line pt. „Etyka a finanse osobiste”, którą poprowadził pan Marcin Dłuski – nauczyciel prawa oraz filozofii. Podczas spotkania szczególnie aktywni byli uczniowie klas ekonomicznych.

W dostępny i atrakcyjny sposób zostały przedstawione zagadnienia etyki i moralności w dysponowaniu finansami osobistymi. Interesujące przykłady przybliżyły nam problem wyłudzeń finansowych, na które powinniśmy być czujni.

Spotkanie zostało podsumowane testem wiedzy zdobytej w ramach spotkania. Naszym uczniom gratulujemy wysokich wyników a wszystkich chętnych zapraszamy do quizu:  https://www.testportal.pl/test.html?t=mCHxbeciBWHi

 
 

Lekcje z ekonomią cz.2 – Business English

W ramach programu Złote Szkoły NBP uczniowie klas 1, 2, 3 wzięli udział w lekcji języka angielskiego poświęconej tematyce oszczędzania i inwestowania. Lekcja była okazją do zapoznania się ze słownictwem z zakresu bankowości takim jak np. savings accounts ,deposit accounts, simple & compound interest . Uczniowie poznali rodzaje kont bankowych a nawet zaznajomili się ze sposobem obliczania i kapitalizacji odsetek.

Młodzież szczególnie zainteresowała się zasadą  / zaciekawiła zasada / spodobała się zasada  pay yourself first  czyli „zapłać najpierw sobie”. 

Ćwiczenie do lekcji:

https://wordwall.net/pl/resource/14931808

Złote Szkoły NBP – „Spotkanie z ekspertem” 

W dniu 15 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej Szkoły uczestniczyli w spotkaniu on-line z ekspertem w dziedzinie finansów, Dyrektorem Premium Credit Agricole Bank Polska S.A. Panem Kordianem Stempinem. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Złote Szkoły NBP” opracowanego przez Narodowy Bank Polski.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając pytana i uzyskując na nie wyczerpującą, szczegółową odpowiedź.

Kacper: „Super, krótko i zwięźle”

Ola: „Ciekawy qiuz. I jeszcze nagrodę wygrałam”

Wojtek: „Bardzo ciekawie. Widać, że dyrektor banki i zna się na rzeczy. ”

 
 

dodano: 8.12.20

Zdjęcia klas

 
 
 
 

Rok szkolny 2019/20

dodano: 12 marca 2020
Od dzisiaj wszystko się zmieniło i uczymy się zdalnie. Wszystkie przedmioty zostały przeniesione do e-learningu.

 

Finały regionalne (II etap) Olimpiady Spedycji i Logistyki w Bielsku Białej

dodano: 9 marca 2020

W piątek: 6 marca, w Bielsku-Białej, odbył się finał regionalny Olimpiady Spedycji i Logistyki organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Gdańsku. Szkołę naszą reprezentowała uczennica klasy 4 spedycyjnej Oliwia Kolasa.

dodano: 31.01.20
Uczniowie naszej Szkoły uczestniczą w Biegu Dziewięciu z Wujka

 

dodano: 11.11.2019
Uroczystości 101 rocznicy odzyskania niepodległości w Kostuchnie. W uroczystościach, wraz z sztandarem Szkoły wzięli uczestnictwo przedstawiciele naszej szkolnej społeczności.

 
 
 

dodano: 15.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole. Było miło i przyjemnie!

 

dodano: 10.10.2019
W dniu dzisiejszym odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z tradycyjnym, corocznym przyjęciem uczniów klas pierwszych w poczet społeczności szkolnej. Zabawy było co niemiara! Oceńcie sami.

 
 
 

dodano: 04.10.2019
Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego.

 

dodano:04.10.2019
Jak co roku Pan Michał Kubarski wykonał zdjęcia uczniów klas w nowym roku szkolnym. Przedstawiamy klasy w nowym roku szkolnym.


dodano: 02.10.2019
27 września, w naszej Szkole odbył się Europejski Dzień Językowy. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe: po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, włosku, rosyjsku i ukraińsku. 

 

dodano: 24.09.2019

24 września spedytorzy z klas1 uczestniczyli w zajęciach z przedmiotów zawodowych, zorganizowanych na terenie firmy MASPEX w Tychach. W trakcie zajęć uczniowie obserwowali pracę największego i najbardziej zautomatyzowanego magazynu w naszym regionie. Poznawali różnego typu środki transportu wewnętrznego oraz inne wyposażenie magazynu. Obserwowaliśmy obsługę paletowych jednostek ładunkowych za pomocą układnic, paletyzatorów i wózków widłowych. Pracownik firmy przedstawił nam informację na temat organizacji transportu i załadunku palet na ciężarówki. Dowiedzieliśmy się także, że firma bardzo chętnie zatrudnia uczniów w okresie wakacji i ferii do wykonywania różnych prac związanych z logistyką. To była ciekawa, pouczająca lekcja logistyki

dodano: 16.09.2019

Pierwsze sukcesy w nowym roku szkolnym! Tym razem nie uczniowie a Pani nauczycielka - mgr Joanna Brychcy! Gratulujemy!
 

dodano:  23.05.2019

Wróciła grupa uczniów i nauczycieli z Rumunii (Pucioasa) w ramach jednego z czterech realizowanych projektów unijnych. Obok fotorelacja z pobytu!


dodano: 1.04.2019
W ubiegłym tygodniu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Obok serwis foto

dodano: 22.03.2019
21 marca, w naszej Szkole odbyła się Miejska Gra oraz Dzień Otwarty Szkoły. Już niebawem serwis foto-video!

 

dodano: 4.03.2019
Spotkanie w ramach projektu Erasmus+ w Muzułmańskiej Fundacji Pomocy w Katowicach

dodano: 4.03.2019
Poznajemy siedzibę Muzułmańskiej Fundacji Pomocy w Katowicach

dodano: 22.12.2018

19 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie najlepszym uczniom Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W naszej Szkole zaszczytu tego dostąpił uczeń klasy II Filip Kuśnierczyk. Towarzyszyła mu wychowawczyni klasy Pani mgr Beata Bąk.

dodano: 17.12.2018
16 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Biegu Dziewięciu Górników. Upamiętniał on rocznicę pacyfikacji Kopalni Wujek.
Nasza grupa znalazła się wśród 620 reprezentantów szkół min. z Katowic, Tychów, Cieszyna, Jaworzna, Sosnowca.
Po biegu wzięliśmy udział w uroczystym apelu i złożyliśmy wiązankę pod Pomnikiem Krzyżem Poległych w czasie pacyfikacji kopalni Górników.

Agata Rucka - Czerwiak

dodano: 13.12.2018

W poniedziałek 10 grudnia odbył się "Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej". Wzięły w nim udział wszystkie klasy, w każdym zespole musiała zagrać przynajmniej jedna dziewczyna. Rywalizacja była zacięta, a stawką było wyjście do kina dofinansowane przez szkołę.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa Is/l ; drugie -II s/l; trzecie - IV s, a czwarte klasa III s


dodano: 7.12.2018

olimpiada_logojpg

7 grudnia (piątek), Szkoła była organizatorem II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, której pomysłodawcą jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, z którą nasza Szkoła współpracuje w zakresie wirtualnych laboratoriów. Jest to już XI jej edycja Olimpiady. Do Szkoły zjadą uczniowie z 21 szkół województwa śląskiego, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu.
Początek o godzinie 10.00. Niebawem serwis foto.


dodano: 20.11.2018
W ramach Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbędzie się w Katowicach, w grudniu, uczniowie naszej Szkoły i kilku innych szkół wykonali dla uczestników Szczytu prezenty. Nasz prezent przeznaczony jest dla przedstawicieli Słowacji.

dodano: 19.11.2018
Dzisiaj witamy nauczycieli i uczniów z: Francji, Hiszpanii, Turcji, Czech i Rumunii. Nauczyciele zamieszkają w jednym z katowickich hoteli natomiast uczniowie zamieszkają w domach naszych uczniów. Relację z powitania obejrzycie na zakładce:"Międzynarodowe projekty", albo klIkając:   TU

dodano: 20.10.2018
I wspaniały Bieg ku Niepodległej odbył się ! Pogoda dopisała, dopisała również organizacja i tu z przykrością trzeba stwierdzić, że nie dopisała frekwencja, szczególnie z Kostuchny, dla której impreza ta była organizowana. Nie mniej, radości, uśmiechów i wspaniałych nastrojów wśród uczestników było sporo! Zwycięzcy biegu otrzymali między innymi: kuchenkę mikrofalową, odkurzacz i robot kuchenny, a także wejście rodzinne na kręgielnie. Warto było być dzisiaj razem z nami, z Niepodległą! Na zakończenie Biegu uczestnicy i organizatorzy (Technikum Nr 15) spotkali się przy ognisku, jedząc grochówkę przygotowaną przez kucharzy ze Szkoły Podstawowej nr 38, a dzięki OSP w Kostuchnie serwowana była z kuchni polowej! Było super, szkoda, że Was z nami tam nie było! 


dodano: 16.10.2018

W piątek (12 października) odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym uczniowie tradycyjnie przyznali tytuły nauczycielom, a pan Dyrektor wyróżniającym się w pracy pracownikom Szkoły Nagrody Dyrektora.

dodano: 10.10.2018

Wczoraj odbyło się w naszej Szkole przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet naszej społeczności. Jak zwykle było zabawnie, a uczniowie klasy IV przeszli samych siebie w strojach i wymyślaniu zadań dla swoich koleżanek i kolegów. Już niebawem serwis foto.


dodano: 02.10.2018

100 rocznica odzyskania niepodległości w Kostuchnie.

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2018

„Rokiem dla Niepodległej”. Upamiętniając te wydarzenia nauczyciele oraz uczniowie Technikum Nr 15 im. Tomasza Klenczara w Katowicach organizują dla mieszkańców dzielnicy Katowice – Kostuchna grę miejską pod hasłem: „Wielopokoleniowy Bieg ku Niepodległej”, który chcą poświęcić Śląsku i jego drodze do Niepodległości. Szczegóły na plakacie i w regulaminie BIEGU.

ZAPRASZAMY


PISZĄ O NAS - RELACJA Z DEBATY W REGIONALNYCH MEDIACH

przyciskpng

 

25 maja w naszej Szkole odbyła się debata oksfordzka: „Transport przyszłości w moim mieście”. W debacie uczestniczyć będą uczniowie czterech katowickich szkół. Organizatorem Debaty jest nasza Szkołą, a patronat objęła Fundacja Napraw Sobie Miasto w Katowicach.

pobranepng

dodano: 28.04.2018
Pożegnaliśmy absolwentów. Były ciepłe słowa, chwile wzruszenia i kwiaty.

dodano: 24.04.2018
Ważny dzień w naszej Szkole. Spotkanie z członkami zespołu Myslovitz oraz VI edycja Gry Miejskiej. Ze względu na konieczność przygotowania materiałów foto i video, relacje będą w odcinkach.

 

dodano: 17.04.2018
Kolejny dzień uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w akcji czytania dzieciom! Wspaniała zabawa miała miejsce w Przedszkolu nr 42 w naszej dzielnicy.

dodano: 13.04.2018
W ubiegłą środę (11.04) odbył się finał turnieju: "Jeden z Dziesięciu". Zabawę wygrał uczeń klasy IV Dawid Gąsior.

dodano: 12.04.2018

Miejską Grę, w dniu 24 kwietnia rozpocznie o godzinie 9.00, w sali gimnastycznej spotkanie uczestników Gry i uczniów naszego Technikum z legendą śląskiego (i nie tylko) rocka, zespołem:

myslovitz

To  z pewnością będzie duże wydarzenie kulturalne dzielnicy i Szkoły!

dodano: 6.04.2018
24 kwietnia zapraszamy wszystkich, a w szczególności uczniów gimnazjów na kolejną Miejską Grę. Tematem tegorocznej gry będzie 100-lecie niepodległości Śląska i Polski. 

 

dodano: 14.03.2018
12 marca Samorząd Uczniowski Technikum Nr 15 przeprowadził wybory przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Miasta Katowice. Zaufanie uczniów zdobył Mateusz Starzyczny z klasy IIs.


dodano: 11.01.2018
Od poniedziałku 15 stycznia rozpoczyna się drugi semestr. Nowe plany lekcji znajdziecie w zakładce: "Plan lekcji".

dodano: 23.12.2017
W dniu wczorajszym, ostatnim dniu nauki kończącego się 2017 roku odbyły się szkolne Jasełka połączone z klasowymi spotkaniami wigilijnymi z wychowawcami i nauczycielami naszej Szkoły.

 mala-ikona-filmy-videopng


dodano: 21.12.2017
W dniu dzisiejszym odbył się międzyszkolny świąteczny turniej chłopców i dziewcząt m.in.: w piłce siatkowej i koszykowej. Nasi uczniowie walczyli ze zmiennym szczęściem. Poniżej zamieszczamy ich dyplomy.

 
 
 

Niezmiernie miło nam poinformować, że Agata Korzewska zdobyła wyróżnienie na X WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM w Gliwicach w kategorii "Małe formy literackie". Były tylko dwa wyróżnienia i oczywiście podium. W przeglądzie wzięły udział 32 szkoły z całego województwa, poziom był bardzo wysoki.

dodano: 15.12.2017

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „Praktyki w Niemczech jako niezbędne doświadczenie zawodowe uczniów T15 w branży TSL”

14.12.2017 zakończyliśmy projekt zawodowy dla spedytorów. Rok zdobywania umiejętności zawodowych, kulturalnych i językowych był dla uczestników tych działań ważnym etapem edukacyjnym. 28 uczniów wyjechało na staż zawodowy do organizacji WBS Training AG w Dreźnie. Do mobilności przygotowywaliśmy się także w szkole, uczestnicząc w kursie języka angielskiego z native speakerem, w wycieczkach zawodowych, w spotkaniu nt. Niemiec. Grupie spedytorów towarzyszyło 4 nauczycieli: Damian Szmyt, Jolanta Soprych-Costantino, Mariola Kubaszewska i Rita Pawłowska.

SPOTKANIE UPOWSZECHNIAJĄCE odbyło się 14.12.2017. Podsumowywali projekt jego uczestnicy – uczniowie i nauczyciele, wychowawczyni kl. 2s i 3s Natalia Ziółkowska oraz rodzice uczniów. Na spotkanie przyjechali też absolwenci naszej szkoły, którzy wzięli udział w praktykach w marcu br.

Uczniowie Patryk, Mateusz opowiedzieli o celach, założeniach projektu, a Ola, Łukasz, Oliwia, Dominika przedstawili swoje finałowe prezentacje nt. założenia firmy w branży TSL. O zdobytych umiejętnościach i wrażeniach z odbytych praktyk opowiadali wszyscy uczestnicy. Nauczyciele – opiekunowie praktyk w T15 wyrazili chęć odbycia kolejnych praktyk w następnym roku. Trzymajcie kciuki ;-)

Miło Was było wszystkich zobaczyć, wymienić się wrażeniami i doświadczeniami w grupie rodziców, uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy bardzo za wspólne spotkanie.

Rita Pawłowska

dodano: 13.12.2017

W dniu wczorajszym odbyły się w naszej Szkole Świąteczne Dni Europejskie organizowane przez Samorząd Uczniowski. Klasy zaprezentowały tradycje obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w krajach Europy: Norwegia, Hiszpania, Wielka Brytania i Francja. Najlepszą prezentację przygotowała klasa 4s/k, która w nagrodę może liczyć na sponsorowane wyjście do kina.

Miło nam poinformować, że Patryk Włodarczyk z klasy 3s zajął TRZECIE MIEJSCE w X Akademickim Turnieju TransEdu w kategorii "uczniowie szkół ponadgimnazjalnych" W turnieju trwającym od 4 do 10 grudnia wzięło udział ponad 600 uczniów i studentów z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wystartowali w tym ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez firmę obsługującą słynną giełdę transportową Trans.eu, i jak widać od razu z sukcesem! Serdecznie gratulujemy Patrykowi Włodarczykowi. Składamy także gratulacje wszystkim pozostałym uczestnikom turnieju z naszej szkoły: Nicol Botor, Anna Żejmo, Oliwia Kolasa, Aleksandra Kostecka, Daniel Bujnarowski, Łukasz Mildner, Mateusz Starzyczny - dzięki, że mieliście odwagę i chęć, żeby wziąć udział w tym dość trudnym i wymagającym szerokiej wiedzy branżowej konkursie.

dodano:11.12.2017

Apel uczniów Technikum Nr 15 w Katowicach - „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Uczniowie naszej Szkoły włączyli się do akcji! Jeszcze do piątku czekamy na artykuły spożywcze oraz chemię gospodarczą! Bardzo dziękujemy za to co już mamy!!! Czekamy na WIĘCEJ! Dar Waszego serca jest najpiękniejszym prezentem świątecznym dla Polaków mieszkających na Kresach.


dodano: 11.12.2017
Zakończono akcję Szlachetna Paczka. TUTAJ MOŻESZ ZAPOZNAĆ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI.
W podzięce uczniowie otrzymali list z życzeniami świątecznymi. Obok list rodziny obdarowanej.

dodano: 30.11.2017
W dniu wczorajszym uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w akcji pisania listów do Amnesty International w sprawie uwięzionych.

dodano: 27.11.2017
W piątek 24.11. w Liceum Muzycznym w Katowicach odbyła się gala rozdania stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Dzięki wytężonej pracy i osiągnięciom w nauce, zaszczyt ten przypadł uczniowi klasy 4s/k Dawidowi Gąsiorowi. Gratulujemy!

dodano: 23.11.2017

Wyjście klasy pierwszej i trzeciej do Teatru  Śląskiego na "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W tym samym czasie pozostali uczniowie uczestniczyli poprzez Internet w spektaklu Teatru J.Słowackiego w Krakowie "Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego.

dodano: 23.11.2017

EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 22.11.2017

ETUZ przygotowaliśmy w ramach działań Komisji Europejskiej, która patronuje wydarzeniom promującym szkolnictwo zawodowe. Odbywały się one od 1 września 2017r. w tysiącach szkół w krajach europejskich, jak również w Polsce.

W T15 pod hasłem „Dzielimy się umiejętnościami zawodowymi – Showcasing our vet mobility opportunities. Odkryj swój talent” odbył się pokaz umiejętności naszych uczniów w zawodach technicznych, których uczymy:

- spedytor,

- lotniskowe służby operacyjne,

- przeróbka kopalin stałych.

Odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 29 i Gimnazjum nr 18. Panowała sympatyczna atmosfera. Wszystkie działania prowadzili uczniowie – towarzyszyli im nauczyciele przedmiotów zawodowych. Nasi goście mogli się dowiedzieć, jak założyć firmę transportową czy wysłuchać opowieści uczniów nt. roli zagranicznych praktyk zawodowych w edukacji. Istotnym elementem były działania praktyczne m.in.:

- uzyskiwanie czystego materiału węglowego,

- wyszukiwanie informacji na giełdzie transportowej w wirtualnym laboratorium, ładowanie naczepy samochodowej w postaci tzw. „klocków”,

- wyszukanie niebezpiecznych elementów w bagażu za pomocą wykrywacza metalu, naprowadzanie na miejsce za pomocą walkie-talkie, używanie przyrządów wykorzystywanych na płycie lotniska.

Bardzo wszystkim dziękujemy: zaangażowanym uczniom, nauczycielom i pracownikom T15. Podziękowania przesyłamy dla dyrekcji i nauczycieli SP 29 i G18.

Rita Pawłowska, Jolanta Soprych-Costantino 

dodano: 19.11.2017

16 listopada uczniowie klasy 3s oraz grupa uczniów z 4s byli na wycieczce w firmie zajmującej się szkoleniami kierowców Grupa Cargo w Jaworznie. Uczniowie wysłuchali prelekcji pana Macieja Gleixnera - V-ce Mistrza Polski w Rajdach Samochodowych, na temat bezpiecznej jazdy oraz pana Bernarda Kosińskiego, wieloletniego instruktora jazdy, na temat szkoleń kierowców zawodowych. Uczniowie mogli też skorzystać z symulatora jazdy samochodem ciężarowym. Ponadto mogliśmy obserwować szkolenie jazdy w warunkach poślizgu. Zapoznaliśmy się też z bogatą ofertą szkoleń kierowców. Bardzo dziękujemy Grupie Cargo Jaworzno za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć dla nas. Szczególne podziękowania dla pani Anety Winiarczyk, pana Bernarda Kosińskiego i pana Macieja Gleixnera. Dziękujemy


dodano: 14.11.2017
W dniu dzisiejszym klasa 4s/k wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Jury Krakowsko Częstochowskiej.

dodano 13.11.2017
W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

dodano:11 listopada 2017

Miejskie obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem m.inn. naszego pocztu sztandarowego.

dodano: 9.11.2017

9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory" . Konkurs organizowany jest przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, a jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego. Nad prawidłowością konkursu czuwała komisja szkolna oraz przedstawiciel Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach, Pani Maria Klos.


dodano: 2.11.2017
We wtorek - 31 października w związku ze świętem Wszystkich Świętych odbył się w Szkole konkurs ze znajomości życiorysów popularnych świętych. Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski wygrali uczniowie klasy II: Łukasz Mildner i Mateusz Starzeczny. Gratulujemy!

dodano: 26.10.2017
W dniu wczorajszym uczniowie naszej Szkoły odwiedzili muzeum w KWK "Wujek" w Katowicach. Zapoznali się z historią tragicznych wydarzeń z grudnia 1981 po wprowadzeniu stanu wojennego.

dodano: 20.10.2017
20 października uczniowie klasy czwartej byli na wycieczce w CTL LOGISTICS Sp.z o.o. Celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z metodami utylizacji odpadów pogórniczych, eksploatacji piasku (kopalnia piasku) oraz rekultywacji terenów poprzemysłowych, które następnie są oferowane innym firmom (centra logistyczne i przedsiębiorstwa produkcyjne). Po wykładzie dyrektor jednej ze spółek wchodzących w skład holdingu CTL LOGISTICS Sp.z o.o zaprosił do samochodu terenowego, którym zwiedziliśmy interesujące nas obiekty. Wycieczka była wyjątkowa, a jej skutkiem będzie poszerzenie wiedzy w zakresie technologii utylizacji odpadów i rekultywacji terenów.


dodano: 18.10.2017
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły wybierali - jak co roku, nauczycieli: roku, przyjaciela, elegancji, krasomówcę i kosę. Laureatami na rok szkolny 2017/18 zostali:
nauczyciel roku      - Dariusz Pantak
nauczyciel przyjaciel   - Dariusz Pantak
nauczyciel elegancji    - Marcin Dłuski
nauczyciel krasomówca   - Grzegorz Kaminski
nauczycielka elegancji   - Natalia Ziółkowska
nauczyciel kosa      - Natalia Ziółkowska


 

dodano: 16.10.2017
W piątek odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły wręczył Nagrody Dyrektora wyróżniającym się w pracy nauczycielom, uczniowie z kolei wręczyli swoje tytuły Nauczyciela: Kosy, Elegancji, Roku czy Krasomówstwa. Całość uświetnił występ kabaretu "KUR" w nowym programie i z nową obsadą.

dodano: 13.10.2017
Już w najbliższą niedzielę kolejna grupa spedytorów udaje się na dwutygodniową praktykę zawodową do Niemiec (Drezno).

 

dodano: 11.10.2017
W związku z wyborami do Samorządu Uczniowskiego odbył się "Dzień Kota". Uroczystość udała się na "6" !

dodano: 10.10.2017
W dniu dzisiejszym uczniowie klas: pierwszej i drugiej w specjalności: technik spedytor mieli okazję zwiedzić i zapoznać się ze specyfiką pracy spedytora w znanej firmie transportowo-spedycyjnej: KUŹNIA TRANS w Mikołowie.

dodano: 6.10.2017
W dniach 3 i 4 października uczniowie klasy IIIs byli wraz z opiekunami: Natalią Ziółkowską i Dariuszem Pantakiem na wycieczce we Wrocławiu. Serwis foto z wyjazdu w naszej 'Galerii'.

dodano: 28.09.2017
Wczoraj uczniowie naszej Szkoły wraz z Paniami mgr: Natalią Ziółkowską i Joanną Brychcy odwiedzili Instytut Fizyki na cyklicznym wykładzie o osobliwościach świata fizyki. Wszystkim się bardzo podobało, a serwis foto znajdziecie w 'Galerii'.


dodano: 22.09.2017
Została uruchomiona strona internetowa Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły. Wszystkich chętnych do współpracy w jej redagowaniu uczniów prosimy o kontakt z opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Wejście na stronę poprzez link: 'UCZNIOWSKI KĄCIK'.


dodano: 17.09.2017
Sprzątamy świat ! W ubiegły piątek uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Serwis foto w Galerii.


dodano: 13.09.2017

31a5cd4a-375c-4865-be1f-64b0f318d93ejpg    Informujemy wszystkich uczniów, że jest już aktywna platforma e-learningowa Szkoły. Póki co, dotyczy ona jedynie przedmiotu: matematyka realizowanego przez Panią mgr Beatę Bąk. Logowanie na platformę możliwe jest wyłącznie dla uczniów naszej Szkoły.

dodano: 30.08.2017
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/18 odbędzie się w poniedziałek (4.09) Mszą Św. w kościele parafialnym w Kostuchnie, a następnie o godzinie  9.30 w budynku Szkoły. Wszystkich, rodziców i uczniów zapraszamy na tę uroczystość. 


dodano: 26.04.2017

 26 kwietnia uczniowie klasy I i II technikum spedycyjnego mieli możliwość uczestniczenia w targach transportowo-logistycznych organizowanych przez EXPO SILESIA w Sosnowcu. Wśród wystawców znalazły się znane w Polsce i na świecie firmy z branży TSL. Między innymi: MAN Truck&Bus, SCANIA Polska, SOLARIS, TOYOTA MATERIAL HANDLING, TIMOCom, Tramwaje Polskie, PKM Tychy i wiele, wiele innych. Zakres tematyczny był bardzo szeroki. Główne tematy, to nowatorskie rozwiązania w komunikacji miejskiej, środki transportu publicznego, transport ładunków, spedycja oraz magazynowanie. W trakcie targów można było dokładnie przyjrzeć się nowoczesnym środkom transportu, takim jak np. nowy ciągnik siodłowy marki Mercedes z naczepą typu MEGA wyposażoną w innowacyjny system BDE, ale także obejrzeć zabytkowego STARA A25 z 1963 r. ; zobaczyć nowoczesne, luksusowe autobusy oraz kultowego „ogórka”. Był też pokaz możliwości jednego z najnowocześniejszych wózków widłowych BT Reflex marki TOYOTA. Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja nowego wozu policyjnego. Natomiast funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego bardzo wnikliwie (specjalnie dla nas!!! ) przedstawili wyposażenie pojazdów służb ITD. Osoby zainteresowane mogły wziąć udział w różnych prelekcjach i konferencjach dotyczących tematyki transportowej. Można było porozmawiać z wystawcami na tematy, które nas interesują (np. czy melexem można przewieźć paletę EURO Niektórzy z nas skorzystali też z przyspieszonego kursu obsługi tramwaju.


Dzięki wyjazdowi mieliśmy możliwość zobaczenia, jak wyglądają profesjonalne targi branżowe i jak przygotowują się do nich wystawcy. Kto wie – może nasi uczniowie w przyszłości sami będą uczestniczyć w takich targach - nie po stronie zwiedzających, lecz po stronie wystawców?

 

Zobacz zdjęcia z tej wycieczki !
dodano: 25.04.2017

 Uczniowie klasy 1s i 2 s pod opieką pana Michała Kubarskiego i Marcina Dłuskiego przygotowali bardzo ciekawie przedstawioną historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy mogliśmy obejrzeć bardzo interesujący dokument przygotowany przy okazji kolejnej rocznicy.

 

Z filmem tym można się zapoznać klikając na link: https://www.youtube.com/watch?v=_EjUJZPd2tk

Obejrzyjcie bo warto!
dodano: 10 kwietnia 2017

  Rozpoczęły się szkolne rekolekcje wielkopostne. W tym roku w nieco odmienionej formule.

Pierwszy dzień (10.04) - rekolekcje w sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Czernej - zobacz relację foto;

drugi dzień (11.04) - w sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej;

dzień trzeci (12.04) - kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie - zakonczenie rekolekcji.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.
dodano: 20 lutego 2017

  "Żywa lekcja angielskiego"

  On 17th February, the students of 4th grade were working on their project connected with environment and natural disasters. During two hours they were drawing, painting, scratching and writing about:
Endangered species
Pollution
Wildfire
Tsunami
Deforestation
Earthquake
 
The additional difficulty was that at the same time, they had to communicate with one another only in English, which was quite challenging for some of them. Fortunately, they had lots of fun and the lesson was very enlightening owing to the fact that they had to gain some knowledge about the environment.
 
                                                                                  Beata Słowińska

 Zobacz serwis foto !
dodano:14.12.2016

 

I MIEJSCE UCZNIÓW KLASY I

W FINALE KONKURSU NA PROJEKT W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

 

Uczniowie: Aleksandra Kostecka, Mateusz Starzyczny, Łukasz Mildner oraz pomocnicy Patryk Blasa, Mateusz Hachuła, Andrzej Rakoczy pod opieką pani Marzeny Lis wzięli udział w konkursie, który miał na celu wyłonić najlepszy projekt obywatelski do realizacji w województwie śląskim.

Nasi uczniowie przygotowali projekt "Darmowej linii śródmiejskiej", który zdobył w oczach jury konkursowego największe uznanie.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Piętnastki!!!!

Foto galeria już wkrótce na fb.

Zapraszamy!!
dodano: 06.10.2016

 29 września grupa uczniów z klasy 3 i 4 uczestniczyła w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego na wykładach w cyklu: "Osobliwości świata fizyki". Zapraszamy do zapoznania się z serwisem foto.

 dodano: 22.05.2016

 

28 kwietnia pożegnała się z nami klasa 4 sk. Zostawili nam po sobie miłą pamiątkę. Zachęcamy do obejrzenia wykonanej przez uczniów tej klasy prezentacji.


dodano: 29.04.2016

 

Uczniowie klasy 4sk zaangażowali się w projekt "Charytatywna zbiórka książek na rzecz dzieci z domów dziecka w Katowicach". Przez cały czas akcji uczniowie i pracownicy Szkoły przynoszą swoje książki, którymi chcą się podzielić z tymi do których skierowana jest ta akcja..

Liczmy na wsparcie.

WARTO POMAGAĆ!!dodano: 23.04.2016

 W dniu 22.04.2016 w naszej Szkole odbyła się już IV edycja Gry Miejskiej. W związku z tegorocznymi obchodami 70-lecia przeprowadzona była pod hasłem "Śladami Klenczara".

Uczestnicy kolejny raz poznawali zakątki dzielnicy Kostuchna zmagając się z różnymi ciekawymi, łatwymi i trudnymi zadaniami. Z każdym wyzwaniem drużyny poradziły sobie świetnie.

Oprócz gimnazjalistów udział wzięli w tej zabawie również uczniowie ZS Nr 4. W szkole na wszystkich uczniów czekały atrakcje dla duszy i ciała. Dla ciała pyszne kanapki, a dla duszy możliwość ćwiczeń z native speakerem w języku angielskim.

Oto kilka fotek z tego dnia.

Galeria

 


dodano 30.03.2016r.

 W zakładkach "projektów" można zapoznać się z relacjami z pobytu szkolnych zespołów w Portugalii (Cuba) - Erasmus+ i w Ostrawie - Wyszegrad.

 
dodano 20.01.2016

 W dniu dzisiejszym klasy 1s, 2s oraz 3s wzięły udział w zajęciach na strzelnicy w Pałacu Młodzieży. Zajęcia realizowane były w ramach podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników tych zajęć mógł sprawdzić swoją celność. Wszyscy świetnie się prz tym bawili.

Krótka fotogaleria.

dodano 20.01.2016

 Od września Pani Beata Słowińska nadzoruje wprowadzony Program Insta.Ling dla Szkół. W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie naszej Szkoły. Założeniem tego projektu jest efektywna i bezwysiłkowa nauka słówek z języka hiszpańskiego i angielskiego. Podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. I to się dzieje. Kazdy chętnie i bez jakichkolwiek ograniczej może sprawdzić swoje słownictwo, nie tylko na komputerze ale również korzystając z aplikacji na telefon.


dodano: 13.12.2015

 We wtorek 8 grudnia 2015 uczniowie klasy IVsk w składzie Robert Ćwiękała, Mateusz Hulak, Szymon Szewczuk i Krzysztof Szpajcher pod opieką p. Joanny Brychcy uczestniczyli w Finale Miejskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej zorganizowanego przez Fundację LEX CIVIS.

Emotikon winkEmotikon wink Emotikon wink

Finałowe starcie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Katowicach na os. Tysiąclecia. Pytania testowe dotyczyły m.in. systemu sądownictwa w Polsce, zasad funkcjonowania UE i samorządności.

W boju o wygraną Szymon Szewczuk zdobył 2 miejsce, co uczyniło go finalistą konkursu. Główną nagrodą była wieża Stereo firmy Pionier.

Każdy z uczestników finału otrzymał nagrodę pocieszenia. Konkurs odbył się w ramach projektu Katowice Miastem Aktywnych.

Gratulujemy!!!

  

Emotikon wink


 

dodano: 11.12.2015

 W tym tygodniu gościmy dr Jana Jiratko, dyrektora Technikum z Rakovnika, miasta nieopodal Pragi w Czechach. Emotikon heart

Dyr. Jan Jiratko jest u nas w ramach czeskiego programu wymiany doświadczeń między dyrektorami szkół europejskich. Emotikon pacman

Szkoła jest naszym partnerem w projekcie 10TOWNS: odwiedzimy ją w trakcie wymiany uczniów i nauczycieli w kwietniu 2017r. Zobacz serwis foto.

 dodano: 3.12.2015

 

W ostatnim tygodniach wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach Instytutu Odkrywania tajemnic zorganizowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie podczas tych zajęć przeprowadzali ciekawe doświadczenia, zaobserwować wiele zjawisk fizycznych, o których wcześniej mogli poczytać tylko w podręczniku.

Zobaczcie fotorelację.

dodano: 18.11.2015

 W dniu dzisiejszym reprezentaci naszej Szkoły: Szymon Szewczuk, Robert Ćwiękała i Łukasz Jaworski z kl. 4sk wzięli udział w II Śląskim Konkursie Krasomówczym "MŁODZI PORADZOM".

Ich udział zakończył się sukcesem.

GRATULUJEMY!!!


dodano: 11.11.2015

 Wróciła do Szkoły grupa uczniów i nauczycieli, która cały ubiegły tydzień gościła w Bułgarii. Więcej na ten temat w zakładce projektu.

 dodano: 2.11.2015

 HALLOWEEN!

Oj działo się działo!

Wokół krążyły czarownice, zombi i inne straszne i przerażające stwory.

Jak co roku impreza udała się!

Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały się! Jury złożone z pracowników szkoły oceniali elementy Halloween, które były eksponowane w występach klas.

NAJLEPIEJ ZOSTAŁA OCENIONA W TYM ROKU KLASA 4SK.

pozostałe klasy również zdobyły miejsca na podium.

Było zabawnie i strasznie. Mogliśmy spróbować wielu smakołyków czarownic i wilkołaków!

Zobaczcie w fotogalerii oraz na facebooku

dodano: 29.10.2015

 Zbliża się kolejny Erasmusowy wyjazd. Tym razem uczniowie odwiedzą swoich kolegów w Bułgarii. 

dodano: 20.10.2015

 W dniu 19.10.2015 klasy 2s oraz 4s wzięły udział w wycieczce edukacyjnej. Zwiedzały firmę transportowo-spedycyjną "KUŹNIA TRANS". Zapoznali się z funkcjonowaniem tego typu firmy. Uczestniczyli w wykładzie oraz zwiedzali tereny firmy.

Foto galeria już niebawem.

dodano: 7.10.2015

 Od 5 października zaczęła funkcjonować e-learningowa platforma edukacyjna. Dzięki platformie przekaz wiedzy będzie miał dodatkowy "kanał". Skutkować to będzie lepszymi wynikami w nauce i egzaminach zewnętrznych. Stopniowo wszyscy uczniowie otrzymają hasła dostępu do całkiem nowej (w naszej Szkole) formy nauczania. Wejście na platformę: klikaj link z głównego menu - e-learning.


dodano: 30.09.2015

 DZIĘKUJEMY ZA GŁOSY!!!
Nasz projekt wszedł do Budżetu Obywatelskiego!

Ogłoszono wyniki głosowania na projekty lokalne i miejskie do Budżetu Obywatelskiego 2015. Wejdź na stronę UM Katowice. 

W Kostuchnie zagłosowało 611 osób, z czego 125 głosów zebrał projekt "Muzyczny Festyn na Wakacje - Kostuchna 2016". Już teraz zapraszamy na uroczyste obchody 70-lecia Szkoły!!! Szczegóły wkrótce...

 dodano: 28.09.2015

 

 

Co słychać w Bibliotece „Na górce”???

 

           24 września po raz kolejny znaleźliśmy się na wieczornym spotkaniu w bibliotece. Prowadziła je p. Małgorzata Adamczyk. Tym razem podziwialiśmy Alpy Francuskie i sanktuarium La Salette. Obejrzeliśmy piękne zdjęcia i wysłuchaliśmy ciekawych informacji nt. wolontariatu prowadzonego w tym miejscu. W spotkaniu uczestniczyli uczennica kl. 1s Nicole Zowada, nauczyciel języka polskiego Rita Pawłowska, mieszkańcy Kostuchny i pani Maria Pietrucha – kierownik biblioteki.  

Oczywiście, mogliśmy poczęstować się kawą i czymś słodkim…

 

Do zobaczenia za miesiąc… serwis foto-kliknij

 

 

 
dodano: 28.09.2015

 

 

Spotkanie w Wydziale Edukacji

 

25 września grupa uczniów z Zespołu Szkół nr. 4 im. Tomasza Klenczara odbyła wycieczkę do Wydziału Edukacji Miasta Katowice.  Uczniowie klasy 4sk Lucyna Czerwińska, Tomasz Dombek, Karolina Smardzewska, Robert Ćwiękała, Mateusz Hulak i Dawid Czyż spotkali się z Zastępcą Naczelnika Wydziału Edukacji Bogdanem Szaflarskim.

 Temat spotkania brzmiał "Edukacja i kariera" i stanowił jeden z etapów przygotowania do wyjazdu do Bułgarii. Czworo pierwszych uczniów będzie uczestniczyć w kolejnej 4 wymianie uczniów i nauczycieli w Sofii w ramach programu „Erasmus+". W czasie spotkania zadaliśmy pytania związane z zawodami, które warto wybrać w przyszłości. Usłyszeliśmy o zawodach perspektywicznych i deficytowych. P. Szaflarski mówił także o wskaźnikach demograficznych dotyczących młodzieży uczącej się w Katowicach. Wiele uwagi poświęciliśmy roli języków obcych w nauczaniu. Uzyskaliśmy mnóstwo informacji o edukacji od strony teoretycznej i administracyjnej. Pan Szaflarski omówił treść reform edukacji w ostatnich latach. Dowiedzieliśmy się też, jak trudna jest praca urzędnika Wydziału Edukacji. Towarzyszyła nam nauczycielka języka polskiego i koordynator projektu p. Rita Pawłowska.

Na zakończenie spotkania pan Szaflarski życzył nam udanej podróży do Bułgarii. Spotkanie uwieczniliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem. (Robert Ćwiękała)

 

kliknij - serwis foto

 

 


dodano: 25.09.2015

 

 

W dniu 11 września uczniowie klas w sepecjalności technik przeróbki kopalin stałych zwiedzali Międzynarodowe Targi Górnictwa w Katowicach. Fotorelacja - kliknj

 

W dniu 23 września grupa uczniów z klasy pierwszej i czwartej uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez Uniwersytet Śląski Wydział Fizyki poznając niezwykłe osobliwości zjawisk fizycznych. Fotorelacja - kliknij

 

 

 

 


dodano: 16.09.2015

 

 

We wtorek o godz. 17.00 odbyły się w MDK "Południe" prezentacje 9 projektów z Kostuchny do Budżetu Obywatelskiego. Projekt Lokalny ZS 4 pt. Muzyczny Festyn na Wakacje - Kostuchna 2016 ma numer L/4/21/2015. Przedstawiła go reprezentacja nauczycieli i uczniów w składzie: kl. 1s, 2ks, 4ks oraz nauczyciele: Jolanta Soprych, Joanna Brychcy i Rita Pawłowska. W MDK wysłuchało naszej propozycji kilkadziesiąt osób z Kostuchny i okolic.

 

Warunki głosowania:
1. osoby zameldowane w Kostuchnie pow. 16 lat,
2. do dyspozycji 3 głosy,
3. głosujemy na projekt lokalny oraz projekt ogólnomiejski /też 3 głosy,
4. potrzebujesz legitymację uczniowską oraz dokument z PESELEM,
5. miejsca w Kostuchnie:
- MDK "Południe": pt. i pon. 8.00-19.00, sob. - niedz. 9.00-17.00,
- Biblioteka "na Górce": jw.
- Gimnazjum nr 18: sob.-niedz. 9.00-17.00,
6. głosujemy: 18-21 września!!!
 
 
Przeczytaj o naszym projekcie 
 
O głosowaniu
 


dodano: 06.09.2015

 

Narodowe Czytanie „Lalki” 2015

 

W związku z odbywającą się co roku akcją sygnowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. 5 września w wielu szkołach Polski czytano dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. W poprzednich latach czytano Pana Tadeusza, Zemstę, Potop.

Reprezentacja ZS 4 uczestniczyła w tej akcji na zaproszenie Gimnazjum nr 18. Akcję Narodowego Czytania zorganizowała p. Anna Kuczek. Uczniowie: Justyna Ciborska, Oliwia Ciborska i Robert Ćwiękała obejrzeli fragmenty filmu w reż. Wojciecha Hasa, wysłuchali motywu muzycznego Wojciecha Kilara oraz prelekcji nt. strojów noszonych w XIX w. Fragmenty powieści Prusa czytali uczniowie i nauczyciele gimnazjum i zaproszeni goście. Jeden z odcinków czytał Aleksander Uszok z RJP 21 i Radny Miasta Katowice. Opiekę nad uczniami kl. 3 i 4 sprawowała p. Rita Pawłowska.

Zebranym wręczono pamiątkowe zaświadczenie z pieczęcią z napisem „Honorowy Patronat pary Prezydenckiej”.


dodano: 28.08.2015

 

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września (wtorek) o godzinie:

- 8.00 - Mszą Św. w kościele parafialnym w Kostuchnie,

- 9.30 - uroczystą akademią w budynku Szkoły.

 

 


dodano: 14.06.2015

 

12 czerwca o godz. 10.30 rozpoczęła sie uroczystość poświęcona Tomaszowi Klenczarowi, Patronowi Zespołu Szkół Nr 4.

Dzień Patrona uświetnili swoją obecnością przedstawiciele placówek oświatowych Kostuchny: Miejskiego Przedszkola nr 41, Miejskiego Przedszkola nr 42, Szkoły Podstawowej nr 29, Gimnazjum nr 18, Miejskiego Domu Kultury "Południe", Rady Jednostki Pomocniczej nr 21 oraz byli dyrektorzy naszej Szkoły: Anna Święcicka i Marian Trzewik. Na sali zgromadzili się także uczniowie i nauczyciele szkoły.
Część oficjalna poświęcona wspomnieniu sylwetki Klenczara została wzbogacona o część artystyczną w wykonaniu dzieci z Przedszkoli nr: 41, 42 oraz gimnazjalistek z Gimnazjum nr 18. Nad całością uroczystości czuwała p. Katarzyna Niemiec.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

 

 
dodano: 08.06.2015

 

Koniecznie przeczytajcie i zobaczcie relację z pobytu w ramach programu Erasmus+  we Włoszech!

 

 


dodano: 03.06.2015

 

W poniedziałek, w szkole pojawiła się pełna wrażeń grupa nauczycieli i uczniów z pobytu we Włoszech. Niebawem serwis foto.

 

 


dodano: 25.05.2015

 

Już w środę kolejny wyjazd. Wszyscy już gotowi do podróży.

 

 

dodano: 20.05.2015

 

No i nareszcie zakończył się maturalny maraton. Wczoraj odbył się ostatni egzamin maturalny. Przed nami egzaminy zawodowe. Kolejna grupa uczniów i nauczycieli przygotowuje się do wyjazdu w ramach projektu ERASMUS + do Włoch. Po powrocie pełen serwis znajdziecie na naszej stronie.

 

 


dodano: 28.04.2015

 

W ubiegły piątek (24.04.2015) pożegnaliśmy uczniów klasy czwartej. Przed nimi dwa najważniejsze sprawdziany ich wiedzy: egzamin maturalny i zawodowy. Życzymy Im połamania piór (!) i  dołączamy prezentację naszych absolwentów.Pożegnanie absolwentów

 


dodano: 22.04.2015

 

W poniedziałek pojawili się w Szkole po tygodniowym pobycie w Bordeaux uczniowie i nauczyciele, którzy w ramach projektu Erasmus+ gościli się w Lycee Toulouse-Lautrec. Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i przyjaźni. Serwis foto w zakładce projektu.

 

21 kwietnia uczestnicy wyjazdu do Szkoły Lycee Toulouse-Lautrec w Bordeaux przedstawili relację z pobytu we Francji. II wymiana międzynarodowa uczniów i nauczycieli trwała tydzień 13-17.04.2015 i dostarczyła niesamowitych wrażeń 2 uczniom: Wiktorii Wasiak i Szymonowi Szewczukowi oraz 2 nauczycielom: Damianowi Szmytowi, Dyrektorowi Szkoły i Ricie Pawłowskiej – koordynatorce projektu. Uczestnicy wymiany wystąpili w pamiątkowych strojach otrzymanych od przyjaciół z Francji: baskijkach i koszulkach I love Bordeaux. W Bordeaux spotkało się 42 nauczycieli i uczniów z 9 państw oraz ok. 30 osób ze szkoły francuskiej. Na relację zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły.


dodano: 22.04.2015

 

Wolontariat w ramach akcji „Mocni razem”.

22 kwietnia uczniowie kl. 1 i 3 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Patrycję Lukasek ze stowarzyszenia „Mocni razem”. Tematy dotyczyły możliwości zostania wolontariuszem i umiejętności rozpoznawania mowy nienawiści.

 

 


dodano: 17.04.2015

 

 

Uczniowie klas pierwszej i drugiej w zawodzie technik spedytor uczestniczyli w dniu dzisiejszym w zwiedzaniu firmy transportowo spedycyjnej Kuźnia Trans w Katowicach. Serwis foto w galerii.

 

 


dodano: 30.03.2015

 

Uczeń klasy II s/k Daniel Chrzanowski zdobył w dniu dzisiejszym trzecie miejsce w Konkursie Pożarniczym organizowanym na szczeblu miasta Katowice przez Główną Jednostkę Pomocniczą Katowice-Szopienice. Gratulujemy !

Serwis foto Konkurs Pożarniczy


dodano: 27.03.2015

 

 

25 marca 2015r. odbyła się III edycja Gry miejskiej "150 lat Katowic - i co dalej...?", w której wzięło udział 11 drużyn.
W zabawie, której organizatorem był ZS nr 4, uczestniczyły 4-osobowe zespoły z: SP nr 29, GM nr 3, GM nr 14, GM nr 16, GM nr 18, GM nr 2 z Mikołowa i ZS nr 4.
Najwięcej punktów zdobyli:
1. GM nr 2 z Mikołowa,
2. GM nr 18 z Kostuchny,
3. GM nr 14 z Janowa,
Świetnie zaprezentowała się najmłodsza drużyna z SP nr 29 im. Żwirki i Wigury w Kostuchnie.
Grę zorganizowaliśmy przy współpracy z placówkami z Kostuchny:
Ochotniczą Strażą Pożarną, Gimnazjum nr 18, Szkołą Podstawową nr 29, Miejskim Przedszkolem nr 42, Parafią pw. Trójcy Przenajświętszej, Miejskim Domem Kultury "Południe", Miejską Biblioteką Publiczną nr 27.
Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice i ze środków projektu Erasmus+ koordynowanego przez ZS nr 4.

dodano: 23.03.2015

 

23 marca uczniowie klas 1sk i 3sk zwiedzały dzielnicę Katowic - Nikiszowiec. W Muzeum Historii Katowic zobaczyli obrazy Grupy Janowskiej, wystawę przedstawiającą wnętrze familoka i historię nikiszowieckiej pralni (miejsce dzisiejszego muzeum).
Główną część zajęć stanowiły warsztaty nt. kreatywności, które prowadził p. Łukasz Szostkiewicz, plastyk i pracownik muzeum. W ich trakcie powstało kilka rzeźb z materiałów do recyklingu(jak widać na załączonych obrazkach).
Opiekunami wycieczki były: p. Brychcy i p. Pawłowska.  

dodano: 12.03.2015

 

W tym tygodniu trwa Tydzień Nauk Ścisłych. Od poniedziałku uczniowie uczestniczą w grach i zabawach w ramach róznych przedmiotów np.:

10.03. - biologia i chemia

11.03. - geografia

12.03. - matematyka i fizyka

13.03. - udział w obchodach Świeta liczby PI

Podczas zajęć uczniowie rozwiązują zagadki, łamią szyfry i biorą udział w doświadczeniach. Takie zabawy pokazują również, że te wszystkie przedmioty wcale nie muszą być nudne i bezużyteczne. Nie tylko uczniowie angażowali się w tych zajęciach, nauczyciele równie świetnie się bawili. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Np. na fizyce można było zbadac swój słuch, na matematyce poczuć się jak Enigma.

Juz niedlugo kilka zdjęć z ego tygodnia.
dodano: 10.03.2015

 

Już niedługo kolejny wyjazd w ramach projektu. Będziemy niecierpliwie czekać na fotorelację i ich wrażenia z wizyty.dodano: 6.03.2015

 

Ruszyły już zajęcia dla uczniów na ściance wspinaczkowej i lekcje z native speakerem.

Uczestnikami są uczniowie klasy 4s. Takie atrakcje organizowane są w ramach realizowanego projektu ERASMUS+.

Na pewno to nie koniec atrakcji dla naszych uczniów.

A na razie fotorelacja:

 1. Ścianka wspinaczkowa
 2. Lekcja z native speakerem
dodano: 16.02.2015

 

Pierwszy erasmusowy wyjazd za nami. Rumunia odkryta!

Już niedługo relacja naszych uczniów a teraz kilka zdjęć. Fotogaleria

Bogatsza relacja foto na facebooku. Zapraszamy do obejrzenia.

dodano 16.01.201

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego.

Lekcje będą prowadzone przez nauczyciela – native speakera ze Stanów Zjednoczonych (!).

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe: kurs wspinaczki ściankowej. Prowadził je będzie wykwalifikowany instruktor wspinaczki. Udział w zajęciach finansowany jest ze środków projektu Erasmus+.

Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 29.01 – czwartek,   zgłoszenia przyjmuje p. Rita Pawłowska,  szczegóły zostaną przekazane zainteresowanym osobom

 

 

dodano 05.01.2015

 

8 stycznia uczniowie klasy trzeciej w specjalnościach: technik spedytor i technik przeróbki kopalin stałych przystąpią o godzinie. 10.00 do egzaminu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie.

 

 

dodano 19.12.2014

 

Dzisiaj w naszej Szkole odbyły się tradycyjne Jasełka, po których uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami rozpoczęli spotkania wigilijne. Życzeń nie było końca. W miłej i świątecznej atmosferze spędziliśmy czas przy rozmowach o zwyczajach wigilijnych.

W Galerii parę zdjęć z tej uroczystości.

 

dodano 9.12.2014

 

W piątek (5 grudnia 2014r.) odbyły się srodowiskowe uroczystości Barbórkowe. Wydarzenie to miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Kostuchnie, a uczestniczyli w nim uczniowie z: Przedszkola nr 41 i 42, Szkoły Podstawowej nr 29, Gimnazjum nr 18 oraz Zespołu Szkół Nr4. Zapraszamy do galerii.


dodano 26.11.14:

 

Nadchodzi ten dzień, w którym an aterenie naszej Szkoły powitamy gości z 9 krajów w ramach spotkania projektowego programu ERASMUS+. Przygotowania trwają. Oto wy podczas pracy.dodano 31.10.14:

 

I nastał dzień szaleńców, wiedźm i innych paskud. Niestety i w naszej Szkole zalęgły się te paskudy i to niezależnie od roli, jaką pełnią w naszej spoleczności! Halloween 2014
dodano 22.10.14:

 

DLA UCZNIÓW!

W WASZEJ ZAKŁADCE INFORMACJE O OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

ZAPOZNAJCIE SIĘ Z TEMATEM

dodano 17.10.14:

 

Jak co roku w dniu 14.10. uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystej akademii z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej czyli Dnia Nauczyciela. Uczniowie złożyli wszystkim życzenia i podziękowania za ich pracę, a chwilkę później wcielali się w niektórych z nich parodiując nauczycielskie przywary. Było zabawnie i sympatycznie.

Dyrektor, jak co roku uhonorował wybranych pracowników szkoły "Nagrodą Dyrektora".

Zapraszam do fotogalerii.

dodano 28.09.14:

 

W dniu 25.09.2014 uczniowie klasy 4s w imieniu wszystkich uczniów Szkoły przygotowali dla naszych Pierwszaków Kosmiczne Otrzęsiny. Było na prawdę nieziemsko! Po sali przechadzały się Droidy, Rycerze Jedi i wielu znakomitych bohaterów Gwiezdnych Wojen. Wszyscy bawili się świetnie.

Zobacz fotogalerię.
dodano 5.09.14:

 

W dniu 3.09.2014 uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w turnieju towarzyszącym Mistrzostwom Świata Piłki Siatkowej. Przed katowickim Spodkiem drużyny złożone z uczniów katowickich szkół rozgrywali mecze pod szyldami różnych krajów świata.

Zobacz fotogalerię.

dodano 1.09.14:

 

W dniu 1.09.2014 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczystego powitania uczniów klas pierwszych dokonał dyrektor Zespołu Szkół Nr 4.
dodano 18.06.14:

 

W dniu 13.06.14 przedstawiciele klasy 2s/k: Justyna Gniadek, Karolina Smardzewska oraz Szymon Szewczuk wzięli udział w "Debacie o wolności", zorganizowanej w 25 rocznicę wolnych wyborów 4.06.1989. Transmisję z tej debaty można zobaczyć http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uczestnicy-przemian-o-obchodach-wyborow-4-czerwca-to-swieto-establishmentu-nie-mowiono-do-polakow,439593.html

Zobacz też fotogalerię

dodano 06.06.14:

 

W 06.06.14 uczniowie klasy 2s/k i 3s spędzili dzień w Śląskim Centrum Logistycznym. Sprawdź jak było.

Fotogaleria

dodano 04.06.14:

 

W dniach 4-5.06.14 uczniowie Szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Oto relacja z tej wyprawy.

Galeria

dodano 20.05.2014:

 

 


W dniu 21.05.2014 klasa 1s/k i 2s wzięła udział w projekcie "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu".

Zobacz fotogalerię.W dniu 19.05.2014 w szkole odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna. Zaproszeni gimnazjaliści
mogli powalczyć z uczniami naszej Szkoły w siatkówce i piłce nożnej. Dodatkowo dla młodzieży nauczyciele: Beata Słowińska, Natalia Ziółkowska oraz Małgorzata Dziadosz zorganizowały „Inglisz podchody” – czyli połączenie znajomości języka angielskiego i sportu.

Impreza się udała, wszyscy byli uśmiechnięci, zmęczeni i zadowoleni. Warto było!!!

Zobacz fotogalerię.dodano 6.05.2014:

 

I rozpoczęła się! Matura 2014. Nasi absolwenci rozpoczęli zmagania z maturalnymi zadaniami z języka polskiego, matematyki i języków obcych.

WSZYSTKIM ZDAJĄCYM ŻYCZYMY POWODZENIA

dodano: 27.04.2014

 

Pożegnanie klas maturalnych

 

W dniu 25 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas 4s i 4gf. Podczas uroczystej akademii Dyrektor wręczył wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz dla uczniów, który wyróżniali się dyplomy i nagrody. Maturzyści podziękowali nauczycielom za wspólne lata, przekazaną wiedzę i atmosferę jaka powitała ich gdy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły i trwającą przez cały czas. Na pamiątkę rada pedagogiczna otrzymała szkic z ich karykaturami.

Zdjęcia już niebawem.
dodano: 8.04.2014

 

2sk na wykładach i wystawie

 

4 kwietnia klasa 2 sk spędziła aktywnie dzień lekcyjny w Katowicach. W Wyższej Szkole Zarządzania Organizacją Pracy na ul. Bankowej 8 wysłuchaliśmy 2 wykładów: „Kiedy przestępstwo to pomysł
na życie – narkotyki wśród młodych ludzi” wygłoszony przez mgr Joannę Czechowską „Podziemne zabytki górnicze na Górnym Śląsku” dr Andrzeja Wójcika. Następnie w Muzeum Historii Katowic obejrzeliśmy ciekawą wystawę „Z dziejów Katowic”.

Szczególne zainteresowanie wzbudził 1 wykład. Joanna Czechowska w latach 2004-2011 odgrywała rolę nadkomisarz w serialu „W11 – Wydział Śledczy”. Mówiła ciekawie o swojej pracy - ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i pracowała w Wydziale Narkotykowym w Krakowie. Opiekunami grupy były: Rita Pawłowska i Marzena Lis. Pani Czechowska zgodziła się zrobić z nami pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do galerii.

dodano: 31.03.2014

 

W dniu 28.03.2014 uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej klas w zawodzie technik spedytorzwiedzili port lotniczy Katowice. Zapoznali się z funkcjonowaniem portu, zasadami transportu osobowego i towarowego, a także z procedurami bezpieczeństwa stosowanymi w transporcie lotniczym.

 

Zobacz w galerii

dodano: 31.03.2014:

 

W dniu 25.03.2014 klasy maturalne oraz ich młodsi koledzy i koleżanki wybrali się na wycieczkę do Grodu Kraka. Mieli okazję przepłynąć się statkiem po Wiśle, odwiedzić Smoka oraz wiele innych miejsc charakterystycznych dla Krakowa.

 

Zobacz w galerii

dodano: 28.03.2014:

Nasza uczennica - laureatką ogólnopolskiego konkursu

 

Marta Jędrysek - uczennica Technikum nr 15 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym. Jego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

 

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą utworzenia przez Marszałka Piłsudskiego Legionów Polskich w 1914r. Szkoła Jego imienia ogłosiła konkurs rangi ogólnopolskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Chlubne lata legionowe - wizerunek Legionów Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie". 19 marca w siedzibie Szkoły odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Na uroczystej gali obecni byli laureaci poszczególnych kategorii oraz honorowi patronaci konkursu:Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Łódzki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego.

Marcie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
dodano 26.03.2014:

 

25 marca b.r. odbył się w teatrze "Korez" VII Rejonowy Konkurs
Małych Form Teatralnych zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr
2 w Mysłowicach. Nasz szkolny kabaret "KUR" zdobył drugie miejsce za
przedstawienie "Trudne sprawy" i "Laura i Filon tudzież dobrze
poinformowany facet".

 

W przedstawieniu udział wzięli: Piotr Domogała kl. 1sk, Daniel Barteczko
kl. 2sk, Anna Growiec, Martyna Różycka, Magdalena Maciejewska, Karolina Myjak z
kl. 3s i Damian Brychcy kl. IVgf (sprawy techniczne -oświetlenie i muzyka).
Muzykę przygotował Marcel Wypiór z kl. 3s.

Opiekunem grupy była Pani Joanna Brychcy

 

Zapraszamy do galerii
dodano 26.03.2014:

 

21 marca b.r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs "Biblioteka i książka w obiektywie"objęty patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, a zorganizowany przez Technikum nr 4 im. M. Skłodowskiej-Curie w Bytomiu.

Z naszej szkoły brały w nim udział dwie uczennice: Anna Growiec i Martyna Różycka. Fotografia Anny Growiec została nagrodzona 3 miejscem w konkursie.

dodano 21.03.2014:

II edycja Gry miejskiej w ZS nr4:

Zorientuj się na zawód!

 

21 marca w Technikum nr 15 odbyła się II edycja Gry miejskiej. Tym razem jej temat i wszystkie konkurencje związane były z doradztwem zawodowym. W grze wzięły udział kilkuosobowe zespoły z katowickich gimnazjów: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 18, Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 5 oraz naszej Szkoły.

Stanowiska konkursowe, do których mieli dotrzeć uczestnicy gry, zorganizowaliśmy w 6 miejscach Kostuchny: Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, Miejskim Domu Kultury „Południe”, Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 27, Gimnazjum nr 18 im. Józefa Nowary, leśnym biwaku oraz w budynku Szkoły.
Po kilku godzinach zmęczonym, ale zadowolonym graczom cenne nagrody wręczył Dyrektor mgr Damian Szmyt. Dla uczestników gry przygotowaliśmy poczęstunek, występ kabaretu KUR oraz wspólne śpiewanie karaoke z DJ-em. Tego dnia postanowiliśmy również uczcić pierwszy dzień wiosny i wspólnie z naszymi gośćmi symbolicznie pożegnaliśmy zimę, topiąc marzannę w szkolnym parku. Tego zaszczytu dostąpiła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Katowicach, która zdobyła najwięcej punktów za poszczególne konkurencje.

Dziękujemy raz jeszcze Wszystkim Przyjaciołom Szkoły za pomoc w organizacji gry. Dopisały nam humory, pogoda i Wspaniali Goście.

 I miejsce – drużyna Gimnazjum Nr 3

II miejsce – drużyna Gimnazjum Nr 18

III miejsce – drużyna Gimnazjum Nr 16

 

Zobacz fotogalerię.

dodano 17.03.2014:

 

 

W dniu 17.03.2014 na terenie Szkoły odbyły się eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – IV. Konkurs został rozstrzygnięty:

      I miejsce – Dawid Żemła kl.IV s

 

II miejsce – Dawid Żygowski – kl. II s/k

 

III miejsce – Szymon Szewczuk – kl. II s/k

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z I i II miejsca.

      Zapraszamy do fotogalerii.

dodano 17.03.2014:

 

Dnia 17 marca 2014, po raz pierwszy, nasza Szkoła została przeobrażona w Emerald Island, jak zwykło się mówić o Irlandii – na ścianach, lampach, stolikach, dosłownie wszędzie można było natknąć się na symbolikę irlandzką.

Wszystko to z okazji Dnia Świętego Partyka.

Na każdym kroku, w każdej klasie można było spotkać uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników Szkoły, którzy byli ubrani w różne odcienie zieleni.

Podczas obchodów tego święta uczniowie poszczególnych klas brali udział w różnych konkursach, m. in. Quiz o Irlandii, Konkurs wiedzy o Świętym Patryku, konkurs czytania w języku irlandzkim. Podczas przerw z sali języka angielskiego dobiegały rytmy muzyki celtyckiej.

Zobacz fotogalerię.
dodano 14.03.2014:

 

 

W dniu 13.03.2014 uczennice – klasy I i IV wzięły udział w II etapie VI Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach odbywającym się na Uniwersytecie Śląskim.

 

Zobacz fotogalerię.
dodano 10.03.2014:

Uwaga!

Zbliża się wyczekiwana i dająca wiele możliwości sprawdzenia siebie "GRA MIEJSKA".

Startujemy 21.03.2014!!!

dodano 27.02.2014:

Jak co roku na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych bawili się na Balu Studniówkowym.

                    Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

dodano 24.02.2014:

W dniu 19.02.2014 odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Elektryczności. Jak co roku na biorących udział w konkursie czekały ciekawe pytania, a po zakończeniu nagrody. Wzięli w niej udział uczniowie szkół:

 • Zespół Szkół nr 2 im. J.Iwaszkiewicza z Katowic
 • Zespół Szkół Nr 4 im. T.Klenczara z Katowic
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Mysłowic
 • Technikum nr 6 z Sosnowca
 • Technikum nr 8 z Katowic

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce - Technikum nr 8

II miejsce - Technikum nr 6

III miejsce - Zespół Szkół nr 2

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce - K.Gepfert (ZS nr 2)

II miejsce - E.Czeczota (T. nr 8)

III miejsce - M.Ozdoba (T. nr 6)

 

Zapraszamy do fotogalerii.

 

dodano 18.02.2014:

 

Walentynki na sportowo

W dniu 17.02.2014 odbył się Walentynkowy Turniej Par w siatkówce. Rozgrywki zgromadziły drużyny z zaproszonych gimnazjów oraz pary z naszej szkoły. W zawodach wzięło udział 10 par.


I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 18

II i III miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 19.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do fotogalerii.
dodano: 18.02.2014

Wystawa w naszej Szkole


W dniach 5.02. – 14.02.2014 w naszej Szkole gościła wystawa "Niezniszczalni?", zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywne Życie. Fotografie są wykonane przez Martę i Mateusza Przybyła, z Tychów, ukazujące w nietypowy sposób zawodników katowickiej drużyny rugby na wózkach Dragons. Opatrzone zostały słowami mającymi wskazywać na to, co doprowadziło ich do niepełnosprawności.

Wystawa ma z jednej strony ostrzegać i przypominać o ostrożności i rozwadze na co dzień, z drugiej zaś uwrażliwić osoby pełnosprawne w ich patrzeniu na niepełnosprawność, w dostrzeganiu w osobach niepełnosprawnych równorzędnych, atrakcyjnych partnerów w codziennym życiu.

 

 
dodano: 16.01.2014

Obejrzeliśmy „Dziady” w Teatrze Śląskim

 

15 stycznia zobaczyliśmy „Dziady” w reżyserii Krzysztofa Babickiego w wykonaniu aktorów tej najważniejszej katowickiej sceny. Teatr Śląski zauroczył nas atmosferą: w trakcie antraktu oglądaliśmy fotosy aktorów teatru, robiliśmy zdjęcia wśród fantazyjnie przebranych manekinów. Miejsca w 6 rzędzie pozwoliły nam z bliska podziwiać warsztat aktorów. Szczególnie zachwycili nas Grzegorz Przybył w roli Gustawa-Konrada oraz Wiesław Sławik jako Nowosilcow, który fantastycznie odtworzył okrucieństwo i szaleństwo Rosjanina. Przedstawienie łączyło w sobie wszystkie części dramatu, zobaczyliśmy zatem obrzęd dziadów, spotkanie Gustawa z Księdzem oraz sceny części III. Niesamowite wrażenie robiła scena zbiorowa „Pan Senator” z odtańczonym menuetem. Opiekę sprawowali nad nami p. Damian Szmyt i p. Rita Pawłowska.dodano: 20.12.2013

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniach 19.12.2013 oraz 20.12.2013 w szkole odbyły się JASEŁKA. Opieką nad przedstawieniem zajęła się Pani Joanny Brychcy. Uczniowie zaprezentowali się nie tylko przed kolegami i koleżankami, ale również przed rodzicami. Było to wspaniałe przedstawienie, w którym nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskimi.

Zapraszamy do fotogalerii.

dodano: 18.12.2013

Szymon Rodak laureatem Międzyszkolnego Miejskiego konkursu fotograficzno - informatycznego

,, Nowoczesne oblicze miasta – widokówka z Katowic”
 

Dnia 18 grudnia 2013 o godz. 13 w MDK przy ul. Gliwickiej 214 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom MIĘDZYSZKOLNEGO MIEJSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNO-INFORMATYCZNEGO.
Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła podstawowa; Gimnazjum; Szkoła ponadgimnazjalna.

W kategorii: Szkoła ponadgimnazjalna pierwsze miejsce zdobył nasz uczeń, Szymon Rodak.

Gratulacje!

Relacja w galerii.

dodano: 5.12.2013

W dniu 2.12.2013 w Domu Kultury - "Południe odbyła się uroczystości związane z Dniem Górnika, na które to zostali zaproszeni przedstawicie władz górniczych Katowickiego Holdingu Węglowego, osoby ściśle związane z dzielnicą Kostuchna: przedstawiciele szkół, przedszkoli, samorządu lokalnego oraz rodzice. W obchodach czynnie uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29 oraz Przedszkola nr 41, które zaprezentowały wszystkim ogromną dawkę "śląskiej godki" i dobrego humoru. Punktem kulminacyjnym programu było przyjęcie w pocztet braci górniczej uczniów kierunku przeróbki kopalin stałych.

Zapraszamy do fotogalerii.

dodano 28.11.2013


Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w LEKKOATLETYCE

Dnia 25 września 2013r. na stadionie AWF W Katowicach odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w LEKKOATLETYCE. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z kilkunastu innymi szkołami z naszego miasta.

Wyniki naszych chłopców:

 • 100 m: Dawid Janik (V miejsce, wynik: 12,35)

            Michał Burkot (XI miejsce, wynik: 13,00)

Wystartowało w sumie 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • 400 m: Marcin Wąchalski (VII miejsce, wynik:58,67)

Wystartowało w sumie 28 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • 1500 m: Szymon Maćkowicz (X miejsce, wynik: 5.04,87)

Wystartowało w sumie 23 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • Skok w dal: Klaudiusz Rodak (IX miejsce, wynik: 5,10)

                      Przemysław Słowik (XIX miejsce, wynik: 5,64)

Wystartowało w sumie 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki naszych dziewcząt:

 • 100 m: Karolina Myjak (X miejsce, wynik: 15,88)

              Klaudia Machniak (XXIII miejsce, wynik: 18,59)

Wystartowało w sumie 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • 400 m: Justyna Zakrzewska (XVIII, wynik: 1.25,29)

Wystartowało w sumie 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • Skok w dal: Magda Maciejewska (XIII miejsce, wynik 3,48)

Wystartowało w sumie 18 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Serwis fotograficzny w zakładce: albumy

 

dodano: 25.11.2013

W dniach 26-28.11.2013 w Zespole Szkół Nr 4 odbędą się matury próbne dla klas maturalnych - MATURA PRÓBNA Z OPERONEM. Będzie to pierwszy sprawdzian swoich możliwości i umiejętności przyszłych maturzystów.